1 Klausimas: recituok ir paaiškink sūrą „Atveriančioji Knygą“ (Al-Fatiha).

Atsakymas: sūra „Atveriančioji Knygą“ ir jos interpretacija:

{ Vardan Allaho, Maloningojo, Gailestingojo (1) Visa šlovė ir dėkingumas – Allahui, pasaulių (alamyn - žmonijos, džinų ir visa, kas egzistuoja) Viešpačiui (2) Maloningiausiajam, Gailestingiausiajam (3) Atpildo Dienos (t. y. Prikėlimo dienos) Vieninteliam Valdytojui (ir Vieninteliam Teisėjui) (4) Tave (Vienintelį) mes garbiname ir Tavęs (Vienintelio) mes prašome pagalbos (5) Vesk mus Tiesiu keliu (6) Keliu tų, kuriems Tu suteikei Savo Malonę, bet ne tų, kurie užsitraukė Tavo Pyktį (kaip judėjai), ir ne tų, kurie nuklydo (kaip krikščionys). (7)} [Koranas, sūra „Atveriančioji Knygą“ 1:1-7].

Interpretacija:

Sūra vadinama „Atveriančioji Knygą“ (Al-Fatiha), nes ji atveria Allaho Knygą.

1) { Vardan Allaho, Maloningojo, Gailestingojo} - Allaho vardu aš pradedu recituoti Koraną, prašydamas Jo pagalbos ir siekdamas palaiminimo, paminėdamas Jo vardą.

{Allahas} - Vienintelis vertas garbinimo, niekas nėra vadinamas tokiu vardu, išskyrus Jį.

{Maloningasis} - didelio gailestingumo, apimančio viską, Turėtojas.

{Gailestingasis} - Tas, Kuris rodo gailestingumą tikintiesiems.

2) { Visa šlovė ir dėkingumas – Allahui, pasaulių (alamyn - žmonijos, džinų ir visa, kas egzistuoja) Viešpačiui} - visa šlovė ir tobulumas priklauso tik Allahui.

3) { Maloningiausiajam, Gailestingiausiajam} - didelio gailestingumo, apimančio viską, Turėtojuı, ir Tam, Kuris rodo gailestingumą tikintiesiems.

4) { Atpildo Dienos Vieninteliam Valdytojui (ir Vieninteliam Teisėjui)} - tai yra Prikėlimo dienos.

5) { Tave mes garbiname ir Tavęs mes prašome pagalbos} - mes garbiname Tave vieną ir tik iš Tavęs prašome pagalbos.

6) { Vesk mus Tiesiu keliu} - tai islamo ir sunnos kelias.

7) { Keliu tų, kuriems Tu suteikei Savo Malonę, bet ne tų, kurie užsitraukė Tavo Pyktį, ir ne tų, kurie nuklydo.} - tai teisiųjų Allaho tarnų iš pranašų ir jų pasekėjų kelias, o ne krikščionių ir judėjų.

- Jį perskaičius patartina pasakyti: „Amin“, o tai reiškia: „Atsakyk į mūsų maldas“.